0

Radford Type 62-2 dokončí posledné kolo testovania koľaje

April 27, 2022

Radford Type 62-2 prešlo svojím posledným kola testovania pokroku na trati, čo naznačuje, že športové vozidlo je teraz pripravené na odoslanie klientom v roku 2022.
Vybuduje sa iba 62 príkladov, rovnako ako každý bude prispôsobený tak, aby vyhovoval vkusu svojho majiteľa. Radford tiež uvádza, že na personalizáciu používa toľko rozsahu, že každé vozidlo bude jedinečné.

Nový 2022 Lamborghini Countach LPI 800-4 zasiahne cestu prvýkrát

Jenson Button, jeden z troch hlavných investorov spoločnosti Reborn CoachBuilding Company, bol na sedadle vodiča na posledný test na sledovanie úzkosti vozidla. A keďže Radford Type 62-2 je poctou pretekárovi Lotus Type 62 z roku 1969, jediným miestom pre jeho konečný pokrok bol Lotusovým ústredím v Hethel v Norfolku.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Prototypové vozidlo spoločnosti Button bolo vlajkovou loďou Johna Player Special Variant, ktorý obsahuje 3,5-litrový benzínový motor V6 (od Lotus), ako aj sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku. Radford uvádza, že je dostatočný na čas 0 – 62 mph 2,9 sekundy, ako aj na digitálne obmedzenú najvyššiu rýchlosť 186 mph.
Pod tým existujú dve špecifikácie, ktoré sa nazývajú tradičné aj zlaté listy. Cenovo dostupnejší tradičný variant má verziu 430 koní presne rovnakého 3,5-litrového V6, ako aj šesťstupňovú prevodovku príručky-a ako taký sa predáva ako voľba puristov.
Zlatý list typu 62-2 používa presne ten istý slávny červený a biely livrej ako Graham Hill z roku 1968 Lotus Type 49B Formula One. Na zálohovanie vzhľadu Racy sa tiež dostane oveľa silnejšia verzia Lotus V6 s rozmermi 500 koní, ako aj sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku.
28

Button povedal: „Nakoniec riadiť typ 62-2 prvýkrát bol nepochybne mimoriadne zvláštny okamih, kokpit sa už cíti ako doma! Vozidlo sa cítilo skvele, dobre vyvážené vo vysokých aj nízkorýchlostných rohoch a bezchybne bežalo neustále, čo je najlepšia základňa pre mesiace vylepšenia konfigurácie, ktorá pre mňa bude vyhovovať. Chceme sa ubezpečiť, že toto vozidlo je čistým vozidlom vodiča, ktoré platí obidva aspekty DNA Lotus, ale tiež dodáva špičku Radfordu. “
Nový Radford Typ 62-2: Podvozok, ako aj nastavenie
Typ 62-2 využíva podvozok Lotus, hoci Radford urobil niekoľko úprav, aby vyhovoval štýlu vozidla, ako aj o zvýšenom výkone. Využíva presne tú istú spojenú hliníkovú štruktúru ako odchádzajúca lotosová elise, ako aj Exige, ako aj obsahuje nové telo, ktoré je vyrobené z kompozitov z uhlíkových vlákien. Kabína je tiež podopretá novou štruktúrou nehôd z uhlíkových vlákien, ktorá integruje prevrátený obruč, ako aj posilnenie brány firewall a čelného skla.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie