0

Výzvy na verejný dotaz do dieselových politík vlády

March 30, 2023

Vláda by podľa novej petície mala usporiadať verejné vyšetrovanie, ktoré skúma predchádzajúce politiky týkajúce sa dieselových automobilov.
Petícia zdôrazňuje, že „v roku 2001 sa vláda rozhodla prepojiť dane z automobilov a nákladných automobilov (VED) s emisiami CO2. V roku 2002 boli obchodné autá a daň z nákladných vozidiel tiež založené na emisiách. Ľudia boli motivovaní takýmito stimulmi k nákupu dieselových automobilov. “
Reklama – článok pokračuje nižšie

Tieto politiky znamenajú, že architekt petície uvádza, že nové obmedzenia a poplatky za poplatky za vodičov naftových automobilov a nákladných automobilov predstavujú „neprijateľné zneužitie verejnej právomoci“. Podpísaním petície by ľudia vyzvali vládu, aby sa pozastavila obmedzenia a pokuty spojené s naftovými automobilmi, pretože tvorcovia politík skúmajú minulé chyby, ako aj premýšľajú o tom, ako sa s tými, s ktorými sa s tými môžu „zaobchádzať spravodlivo“.
V apríli tohto roku nové dieselové autá a nákladné autá zvýšili kapelu pre daň z prvého ročníka, zatiaľ čo dieselové obchodné vozidlá a vodiči nákladných vozidiel sa zaoberali jedným percentom zvýšenia svojich výhod v závislosti od výhod. Tvrdšie kontroly MOT na dieselové autá a nákladné autá nadobudli účinnosť začiatkom tohto roka, zatiaľ čo od roku 2021 bude musieť predefózne dieselové vozidlá a nákladné autá pre Euro 6 (v podstate návrhy vyrobené pred rokom 2015) platiť za prechádzku okolo severu, ako aj južný obeh v Londýne. Regionálne orgány tiež penalizujú majiteľov nafty, pričom obyvatelia Mertonu musia každý rok platiť za povolenie na auto parkovanie každý rok ďalších 115 GBP za povolenie na parkovanie, ak riadia naftu. Predaj nových dieselových automobilov a nákladných automobilov klesol v septembri tohto roku o 42,5 %.
Chlap za petíciou, Stuart Coster, povedal Auto odhaliť, že nakoniec bol „stále viac frustrovaný“ čítaním o obmedzeniach, ktoré sa kladú na dieselové autá. „Využívam sa na vypočutie nových obvinení pre vodičov, avšak nafta U je úplne nová úroveň nespravodlivosti. Rovnako ako nemám ani dieselový automobil. Je čas, aby sa tvorcovia politík vyrovnali, rovnako ako s ich minulými chybami, a nie fackom viac daní na ľudí. “
Coster uviedol, že zatiaľ čo uznáva „máme v mestských centrách problémy s vysokým obsahom kvality“, tiež sa považuje za „s týmito sa treba zaoberať pri zaobchádzaní s ľuďmi, ktorí boli motivovaní k nákupu dieselových automobilov a nákladných automobilov spravodlivo.“
„Vyšetrovanie sa týka prestávky na ukladanie obmedzení nafty, ako aj pokuty, zatiaľ čo vláda, ako aj výskumné štúdium regionálnych orgánov, ako aj zvoliť spravodlivú metódu zaobchádzania s ľuďmi,“ dodal.

Coster zdôraznil, že keď 10 000 ľudí naznačuje petíciu, vláda je povinná na ňu reagovať, zatiaľ čo 100 000 podpisov uvidí, že sa v parlamente uvažuje o diskusii.
Veríte si, že vláda by mala byť zodpovedná? Pochopme nás nižšie …