0

Watchdog: Prepravcovia predajcu na záruke Fix

January 6, 2023

sa niekedy pýtali, či vás váš predajca preplnil? Stewart Edward vie, že má – a dokonca má dôkaz.
Zarezervoval si svoj štvorročný Fiat 500 na opravu vo vospers v Plymouthe a bolo mu povedané, že auto bude potrebovať nové zavesené rameno a že potrebné výmenu olejového tesnenia prevodovky.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Po dokončení práce Stewart z Ivybridge v Devone si spomenul, že vzal záruku štvrtého ročníka. Ale keď sa dostal do kontaktu s poskytovateľom, povedal mu, že pokryje iba časť účtu 400 GBP, čím mu bude platiť 95 GBP. Spoločnosť si bola vedomá „knihy“ Times – oficiálnych odhadov spoločnosti Fiat, ako dlho by mala práca trvať – ​​a tak vedel, že predajca sa preplnil.
“Bol som informovaný, že čas fiatovej knihy na výmenu závesného ramena bol 1,5 hodiny, ale Vospers účtoval 2,3 hodiny,” povedal nám pobúrený Stewart. “Čas knihy pre ropné tesnenie bol 0,85 hodiny, ale bol som účtovaný 1,5 hodiny.”
Vospers sa teraz ospravedlnil a poslal Stewartovi šek na preťažené hodiny a je spokojný s tým, že jeho problém bol vyriešený. Povedal nám však, že „v prvom rade by sa nikdy nemalo sťažovať“. A dodal: „Keby som nepodal svoj nárok na záruku, nevedel by som, že ma roztrhali.“