0

Audi R8 RWD sa pripojí k zostave novej zostavy na trvalcom základe

November 6, 2022

Audi pridal do zostavy na trvalcom zostave novú R8 s pohonom zadných kolies, ktorá sa pripojí k aktualizovaným a vzpriame Drive verzie stredne motorového supercaru značky v zostave nového vzhľadu.
R8 dostal tento rok minulý rok dôkladný facelift, s ostrým novým vzhľadom a extra silou pre základňu aj vlajkovú loď S “vozidla, ktoré používajú 5,2-litrový V10 zdieľané s Lamborghini Huracanom.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

• Najlepšie supercary na predaj teraz ideálne
Pred faceliftom bol krátkodobý zavedený R8 s pohonom zadných kolies. 532bhp R8 RWS bol celosvetovo obmedzený na 999 jednotiek a krátko po svojom debute na výstave Frankfurt Motor Show 2017 sa začal predávať.
22

Nový Audi RWD s pohonom zadných kolies sa drží rovnaké množstvo energie ako auto, s 5,2-litrovým V10 tlačí 532 koní a 540nm krútiaci moment na zadnú nápravu a mechanický uzamyka prevodovka. Nový prírastok sa nachádza pod R8 Quattro, teraz balenie 562 koní a výkon R8, ktorý produkuje až 612 koní.
Bude k dispozícii v štýloch tela Coupe aj Drop-Top Spyder, ktorý sa môže pochváliť rovnakou agresívnou premenou ako zvyšok zostavy, s výnimkou jedného alebo dvoch čerstvých doplnkov. Získava nové bočné bludy v lesklej čiernej farbe, zatiaľ čo čepele v prednej časti vozidla a na zadnom difúzori sú tiež lesklé čierne. Vo vnútri bol lesklý odznak „RWD“ namontovaný na prístrojovú dosku oproti cestujúcemu. R8 RWD jazdí štandardne na 19-palcových kolesách, pričom v zozname možností je k dispozícii 20-palcová sada.
Audi tvrdí, že kupé verzia nového R8 RWD je schopná 0-62 mph za 3,7 sekundy, pričom sa dostala o 199 mph. Spyder je desatina druhého pomalšieho od 0 do 62 mph, čím sa za 3,8 sekundy vylepšuje referenčný sprint a dosiahol sa o 197 mph.
Po odstránení predného hnacieho hriadeľa Audi hovorí, že nastavenie podvozku nového R8 RWS umožňuje riadené posuny pri výbere režimu Sport. Kerbweight oboch vydaní RWD klesá o 65 kg cez svoje ekvivalenty s pohonom všetkých kolies Quattro.

Modely Coupe aj Spyder RWD sa začínajú predávať v celej Európe začiatkom roku 2020, s presnými cenymi v Spojenom kráľovstve, ktoré je potrebné potvrdiť.
Čo si myslíte o novom Audi R8 RWD? Vybrali by ste si to cez verzie Quattro? Dajte nám vedieť vaše komentáre nižšie …